این وب سایت با آمار بازدید بالا به فروش می رسد
خرید حفاظ نیزار و قیمت آن 

 

خرید حفاظ نیزار و قیمت آن

 

خرید حفاظ نیزار و قیمت آن  : حفاظ نیزار، یکی از انواع نرده حفاظ های روی دیوار است که بعد از نرده حفاظ بوته ای طراحی شد . این نرده حفاظ روی دیوار به دلیل تقاضا و درخواست خریدارن طراحی و در سال 1399 روانه بازار گردید. حفاظ نیزار جزء نرده حفاظ های کلاسیک محسوب میشود. انتخاب نام نیزار هم به دلیل ، تشابه این نوع نرده حفاظ با نیزار های طبیعی است .

حتما شنیده اید که حفاظ شاخ گوزنی یا نرده حفاظ بوته ای در ارتفاع بالا تر از 90 سانت سبب میشود تا محیط داخل ساختمان به خصوص منازل دلگیر شود . بیشترین دلیل طراحی ساده این نوع حفاظ در عین ساده بودن برای ارتفاع های بالاتر از 100 سانت طراحی شده است . سایت دوسازه طراح اولین تولید کننده این نوع نرده حفاظ است . نسخه اصلی این حفاظ در ارتفاع 100 سانت با میلگرد 10 ساده و در ارتفاع های 120 و 140 سانت با میل گرد 12 ساده است .

 

 

حفاظ نیزار و ویژگی های آن

حفاظ نیزار دارای ویژگی های خاصی است . اولین چیزی که در این نوع از نرده حفاظ دیده میشود شکل متفاوت آن با سایر نرده حفاظ های روی دیوار است . حفاظ نیزار در ابتدا با یک قوص نیم دایره مانند شروع و در قسمت بالا با یک خم اس مانند رو به عقب تمام میشود . در هر متر از این نرده حفاظ روی دیوار 5 عدد از این قطعه به کار میرود که بعد از نصب روی دیوار سبب میشود که سارقان نتوانند به لبه دیوار نزدیک شوند .این حفاظ هم مانند سایر نرده حفاظ ها به صورت قرینه کار میشود.

از محاسن این حفاظ عدم استفاده از میله های ریز 10 سانتی است . 45 میله اصلی این نرده حفاظ از پائین و شاسی کار به سمت بالا جو شکاری شده است . هیچ قطعه ای به میله های اصلی جوش داده نشده است . نبود قطعات ریز نه تنها از امنیت حفاظ کم نکرد ، بلکه به نظر طراح با توجه به قوسی بودن نرده ها جای پا در میله ها وجود ندارد .حفاظ نیزار هم در قسمت پائین و بالا دارای دو عرض 60 سانت است که به سارقان و مهاجمان در همان ابتدا القا میکند که عبور از این حفاظ بسیار مشکل بوده و عبور از حفاظ نیزار بسیار سخت و غیر ممکن خواهد بود.

حفاظ نیزار

نوع جو شکاری در حفاظ نیزار به شیوه جوش CO2 است . این شیوه جوش صنعتی به دلیل نفوذی بودن میل گرد های خم کاری شده را با مقاومت بالا به هم متصل میکند . با توجه به این که خم های حفاظ نیزار به طریق آهنگری است به هیچ وجه استفاده از جوش و رنگ معمولی در این نوع از نرده حفاظ روی دیوار توصیه نمیشود . بعد از اتمام مرحله جو شکاری نوبت به رنگ نرده حفاظ است . نوع رنگ در این محصول حتما میبایست کوره ای باشد .

در مرحله رنگ کاری نرده بعد از پاچش پودر به مدت 15 دقیقه در دمای 220 درجه درون کوره قرار گرفته و رنگ به صورت یکنواخت روی میله حفاظ و جوش ها را می پوشاند. به صورت کلی استفاده از رنگ های مایع به هیچ وجه برای نرده حفاظ های نسل جدید توصیه نمیشود .

 

خرید حفاظ نیزار و قیمت آن 

 

حفاظ نیزار و نوع رنگ آن

سایت دوسازه محصولات نرده حفاظ خود را در هر رنگی که مطابق سلیقه و نیاز خریدارن است تحویل میدهد . معمولا در حفاظ نیزار بیشتر از 3 رنگ مشکی مات، سفید و قهوهای سوخته استفاده میشود . رنگ های سفید و قهوه ای بیشتر با نمای ساختمان و درب پارکینگ هماهنگی دارند. با این وجود همواره رنگ مشکی هم طرفداران خاص خود را دارد. همان طور که در بالا اشاه شد ، رنگ آمیزی نرده ها با روش رنگ کوره ای انجام می گیرد که روشی کاملا استاندارد و به روز است.

در این روش میله ها پس از این که در معرض رنگ پودری قرار گرفتند، داخل کوره می روند تا رنگ روی سطح آن ها بنشیند.

این رنگ علاوه بر اینکه ظاهر زیباتر و بدون خط و خش تری نسبت به رنگ های معمولی مایع دارد، کیفیت و ماندگاری بالاتری نیز دارد. رنگ های مایع حتی اگر لایه ای ضد زنگ هم داشته باشند، پس از مدتی در برابر باران و آفتاب مستقیم قرار گرفتن، کیفیت خود را از دست می دهند و پوسته می شوند. حتی ممکن است میله زنگ بزند و بپوسد.به این ترتیب میلگرد به تدریج استحکام خود را از دست می دهد. اما در رنگ کوره ای هیچ کدام از این مشکلات وجود ندارند.

حفاظ نیزار و نصب آن

در مواردی که ساختمان شما در حال ساخت است حتما از میله های انتظار یا قرار دادن پلیت روی دیوار به فاصله یک متر غافل نشوید ، برای این کار میتوانید از مشاوره رایگان نصابان ثامن استفاده نمائید. در برخی از ساختمان ها ی تازه ساز، صفحات فلزی روی قسمت فوقانی دیوار نصب شده اند تا بعدا در صورت نیاز حفاظ به آن ها متصل شود. اما اگر به هر دلیلی میله انتظار وجود ندارد برای نصب حفاظ نیزار ، کار متفاوت خواهد بود. در ابتدا باید روی دیوار سوراخ هایی با قطر 10 تا 12 میلی متری توسط دریل مخصوص روی دیوار حفر شوند.

این سوراخ ها به صورت مورب و در فواصل 50 سانتی از هم قرار میگیرند و بعدا میلگرد هایی با طول بین 15 تا 20 سانتی متر درون این حفره ها توسط نصاب ها تعبیه میشود در این روش حدود 5 الی 10 سانتی متر از این میلگرد ها بیرون می ماند تا شاسی حفاظ ها بهخ این میله ها متصل شود. میلگرد ها به صورت یک در میان از دو طرف به شاسی حفاظ نیزار جوش داده میشوند. سپس محل های جوش خوردگی رنگ می شوند.

 

حفاظ نیزار و قیمت آن

به صورت کلی قیمت حفاظ ها بسته به وزن هر متر طول دارد ، حفاظ نیزار نیز از این قاعده پیروی میکند. طور کلی قیمت حفاظ نیزار نسبت به سایر نرده حفاظ های روی دیوار با توجه به تمهیدات امنیتی از قیمت مناسب تری برخوردار است . فاکتور های خاصی در تعیین قیمت حفاظ نیزار موثر هستند که از جمله ی آن ها می توان به ارتفاع، عرض و تراکم آن ها اشاره کرد.

طبیعتا هر چه ارتفاع و تراکم یک حفاظ بیشتر باشد میل گرد بیشتری مصرف شده و وزن حفاظ نیز بالاتر میرود طبعا قیمت بالا تری خواهد داشت. این موارد هم با توجه به شرایط و محل، از ساختمانی به ساختمان دیگر متفاوت هستند. برای مثال ساختمان هایی که به دلیل مکان یا موقعیت خود بیشتر در معرض سرقت قرار دارند، باید از نرده حفاظ های بلند تر و متراکم تری استفاده کنند.معمولا استاندارد حفاظ نیزار بین 100تا 120 سانت است .

 

قیمت نردهحفاظ نیزار
ارتفاع حفاظ سرنیزه‌ای (cm)قیمت به تومان
100100 220.000
120120 252.00

 

 

برخی از تولید کنندگان با توجه به شرایط تولید حفاظ نیزار اقدام به تولید نرده حفاظ هائی مشابه حفاظ نیزار کرده اند که از نظر امنیتی بسیار ضعیف تر از طرح اصلی است ، این فاصله طراحی آنقدر فاحش است که میتوان به صورت قطع گفت که حفاظ نیزار فقط در 2 الی 3 برند مطرح تولید میشود .

 

خرید حفاظ نیزار و قیمت آن 

سایت دوسازه  برترین تولید کننده نرده حفاظ های روی دیوار است که همواره کوشیده است تا با ارائه انواع نرده حفاظ دیوار های مختلف و متنوع ، انتخاب نرده حفاظ روی دیوار را با توجه به سبک ساختمان و سازه دیوار را برای معماران و مهندسین ساختمان آسان کند.
انتخاب نوع حفاظ، ارتفاع، عرض و تراکم آن نیازمند داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه است. کارشناسان ماهر و مجرب ما آماده اند تا به صورت رایگان در محل شما حضور یابند و شما را در جهت انتخاب بهترین گزینه یاری دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *